O nás

 

O nás 

Jsem nadšenec a zároveň fanatický sběratel hodinek Invicta na které jsem  prvně narazil v roce 2015. Velice se mi líbila kombinace výrazných hodinek, kvalitního provedení a spolehlivých strojků. Od té doby se má sbírka začala rozrůstat a nyní obsahuje více než 60 unikátních modelů. Nicméně jsem v ČR narazil na slabou nabídku limitovaných modelů a špatnou informovanost prodejců. Proto jsem tento e-shop založil. Dokážeme profesionálně poradit s výběrem, provést kompletní servis hodinek i dodat limitovaný model, který není v ČR běžně dostupný. Budu rád za jakýkoliv Váš dotaz čí zpětnou vazbu a přeji dobrý výběr a maximální spokojenost s hodinkami.                   

                                                                                                                                                                                                  Majitel obchodu Pavel Čejka

 

O značce Invicta

Invicta je švýcarsko-americká značka hodinek s neotřelým a osobitým stylem, který je podpořen standardní švýcarských kvalitou. Značka má bohatou historii. Značka vznikla v roce 1837 v Le Chaux-de-Fonds, které je slavným rodištěm švýcarských hodinářských značek (Omega, Rolex) a ne jinak tomu bylo i v tomto případě. Značku zaregistroval a vymyslel Raphael Picard a to s vizí výroby vysoce kvalitních hodinek za rozumnou cenu. 

Zvolená strategie značce postupně přinesla velmi dobrou pověst a Invicta až do sedmdesátých let minulého století produkovala kvalitní náramkové hodinky s mechanickými kalibry, ale stejně jako i mnoha jiným, ani tomuto výrobci se nevyhnula quartzová krize a firma se několik desetiletí potácela na samém okraji neúprosné ekonomické propasti.

Na počátku znovuzrození značky byl v roce 1991 Eyal Lalo, dnešní prezident společnosti Invicta Watch Group, jenž se na počátku devadesátých let, jako devatenáctiletý mladík, svěřil svému otci s vizí rozšíření rodinné investiční společnost o vlastní značku hodinek, která by mohla vhodně rozšířit portfolio ovládaných společností. Lalo senior moc dlouho neváhal a synův smělý záměr realizoval, když zakoupil skomírající švýcarskou značku Invicta.

Výroba hodinek se přesunula do USA a ve Švýcarsku zůstalo oficiální zastoupení značky v Basileji (nyní se v Basileji i hodinky vyrábějí). Invicta se zaměřila na agresivní marketing a přeorientovala se na výrobu limitovaných hodinek. Značku se podařilo po několika letech úspěšně umístit na trh, začaly se zvyšovat počty prodaných kusů i zisky. Povzbuzeno úspěchy se vedení rozhodlo expandovat zpět na evropské trhy (v roce 2008) a část výroby hodinek Invicta byla přesunuta zpět do Švýcarska, čímž si značka získala možnost opět využívat marketingově zajímavé označení Swiss made, které však klade velmi vysoké nároky na kvalitu, což společnost opětovně posunulo mezi prémiové výrobce hodinek. 

Při nákupu hodinek Invicta je nutné rozlišovat mezi hodinkami z americké produkce a hodinkami ze švýcarské továrny. Americké hodinky jsou většinou sestaveny z japonských součástek a bývají osazeny japonskými kalibry Miyota. Švýcarské hodinky Invicta jsou osazovány kvalitními švýcarskými kalibry ETA. Hodinky Invicta vyrobené ve Švýcarsku poznáte snadno, index šest na ciferníku „objímá“ klasické vyobrazení s označením Swiss made

 

 

 

Zpět do obchodu